تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/13 - 22:06
كد :32

معرفی انواع مولد ها

انواع مولد بر حسب کاربرد، کارخانجات سازنده مولدها چهار نوع را پیشنهاد می‌دهند: اضطراری، پایه، دائم و چند منظوره.

ژنراتور باید توان مورد نیاز پیش بینی شده معتبر را بدون آسیب فراهم کند این امر با دادن یک یا چند رتبه به ژنراتور بدست می‌آید.

معرفی انواع مولد ها    انواع مولد

مولد اضطراری (Standby)

با استفاده از دیزل ژنراتور اضطراری در حالت قطع برق شهری، این دستگاه به صورت خودکار اقدام به تأمین برق مشترکین می ‌کند. یک مدل از ژنراتور به صورت استندبای ژنراتور است که ممکن است لازم باشد تا فقط چند ساعت در ماه فعالیت کند با خرید دیزل ژنراتور باید بدانید که شرکت‌ های سازنده بر طبق توافق جهانی برای هر ژنراتور رتبه‌ای در نظر گرفته اند. این رتبه‌ بندی ‌های استاندارد تعریف می‌ شود تا اجازه انتخاب صحیح را بدهد.

مولد پایه (Prime)

این نوع ژنراتورها معمولاً در اماکنی که موقتاً به برق نیاز دارند به کار می ‌آیند. مانند اردوگاه‌ ها، نمایشگاه ‌ها، اکتشاف معادن و کمپ ‌ها و … که به طور کلی هزینه تعمیر دیزل ژنراتور های این مدلی بالاست و نیاز به مراقبت های ویژه دارند و نباید در کاربردهای ساخت توان استفاده شوند.

زمان استفاده از مولد پایه چه زمانی است

رایج ترین استفاده از ژنراتور اصلی برای ایجاد مکانی است که از سایر منابع برق دور باشد؛ مانند یک ساختمانی دور افتاده یا منطقه ای که دسترسی به آن سخت است. یکی از انواع مولدها که مولد پایه بوده در شرایطی که دسترسی واقعی به خطوط برق وجود ندارد، استفاده از انواع مولدها انتخاب خوبی است.همچنین کارخانه های سنگ شکن، معدن ها، عملیات نفت و گاز و ساخت و ساز ساختمان از راه دور تنها برخی از کاربرد هایی هستند که از توان اولیه استفاده می کنند.

مولد دائم (Continuous)

از انواع مولدها که مولد دائم یکی از آنها است؛ برای نیروگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بتواند به صورت ثابت به مدت نامحدود خروجی برق با توان پیوسته را برای این نوع سازمان ها برق رسانی کنند. رتبه بندی که برای انواع مولدها می دهند، با یکدیگر فرق دارند. به همین منظور مولد دائم برای تمامی ژنراتورها مناسب نیست.مولد دائم یکی از انواع مولد هایی است که بسیار شبیه به منبع برق اولیه استفاده می شود. به طور کلی این مولد طراحی شده است تا به عنوان منبع اصلی نیرو برای تاسیسات یا به طور ثابت کار کند.

مولد چند منظوره

توصیه می شود برای کاربردهای با رویکرد اقتصادی از این نوع مولدها استفاده نشود. مثلا لزومی ندارد یک مولد دائم دارای تابلوی کنترل وصل خودکار در زمان قطع برق شهر باشد. به هر حال، معمولا یک فرض معمول این است که اگر یک مولد در حالت اضطراری ۱۰۰۰ کیلووات باشد، در حالت پایه و دائم به ۸۵۰ و ۸۰۰ کیلووات اکتفا شود. معمولا نحوه باردهی مولد در دفترچه مشخصات مولدها وجود دارد.


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس