تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/12/04 - 19:17
كد :35

چکاپ های دوره ای دیزل ژنراتور

با توجه به این موضوع که دیزل ژنراتور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، لازم است تا به صورت مداوم مورد چکاپ قرار بگیرد و به عبارتی چکاپ های دوره ای دستگاه رعایت شود تا در صورت وجود کوچکترین مشکلی، در صدد رفع آن برآمد که در نهایت بتوان از هزینه های بیش از حدی که ممکن است برای افراد در پی داشته باشد، جلوگیری نمود.

بنابراین در صورتی که تمایل دارید تا دیزل ژنراتور شما دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد، می بایست در زمینه نکات مراقبتی و نگهداری از آن ها نسبت به افزایش اطلاعات خود اقداماتی داشته باشید و این را بدانید که تعمیرات آن ها به چه صورتی می باشد.
چکاپ های دوره ای هر دستگاهی باید بر اساس اصول و قوانین آن انجام شود تا نتیجه مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد و دانستن این موضوع که آیا هر مشکلی که در دستگاه به وجود آمد، نیازمند این است که یک نیروی فنی آن را رفع نماید و یا این که خود فرد استفاده کننده هم می تواند این کار را انجام دهد، از آن دسته اموری است که باید در موردش اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید.

چکاپ های دوره ای دیزل ژنراتور

چکاپ های روزانه دیزل ژنراتور

بهترین روشی که جهت نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور بسیار پراهمیت می باشد نیز، استفاده از برنامه ای است که سازنده آن دیزل ژنراتور در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با توجه به برنامه سازنده دستگاه، تمامی امور را انجام دهید. شما نیز لازم است تا به صورت روزانه، وضعیت صدا و همینطور لرزش های غیر طبیعی دستگاه مورد نظر را چک کنید. زیرا صدای ایجاد شده از مهم ترین مواردی است که می تواند شرایط سلامت و یا خرابی دستگاه را برای شما مشخص نماید. لرزشی هم غیر طبیعی باشد، می تواند بیانگر این موضوع تلقی شود که یک مشکلی در دستگاه وجود دارد و در صدد خراب شدن می باشد.
همچنین لازم است تا حرارت دستگاه هم روزانه چک شود و برای انجام این کار، باید سیستم خنک کننده و ژنراتور را با یکدیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. لازم است بدانید که بالا رفتن حرارت دستگاه به منزله تب تلقی می شود و می تواند به دلیل اصطکاک بیش از حد و به عبارتی بد کار کردن دستگاه به شمار آید. دقیقا به همین دلیل است که بایستی تمامی حرارت های غیر عادی مورد بررسی قرار گیرند.

چکاپ های هفتگی از دیزل ژنراتور

از جمله اموری که باید هر هفته مورد بررسی قرار دهید، این است که وضعیت روغن موتور دیزل را چک بفرمایید و با استفاده از میله مخصوص، سطح روغن را اندازه بگیرید اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که تعیین میزان کیفیت روغن نیز ممکن است پیچیدگی های خاص خودش را داشته باشد.
سایر مواردی که باید به صورت هفتگی چک شوند عبارت از موارد ذیل می باشند:

 1. بررسی کردن پمپ روغن و ایجاد اطمینان از سلامت آن
 2. مخزن گازوییل را به جهت اطمینان از نداشتن نشتی مورد بررسی قرار دهید.
 3. آب رادیاتور را بررسی کنید تا نشتی نداشته باشد و از ذرات مسدودکننده نیز عاری باشد.
 4.  باتری و بسط های اتصال دهنده را نیز بررسی کنید.
 5. موتور دیزل را تمیز کنید.
 6. اگر دیزل ژنراتور شما به تازگی سرویس نشده است، باید آن را حداقل هفته ای دوبار روشن کنید تا به مدت نیم ساعت کار کند.
 7. همینطور لازم است تا سایر بخش های دستگاه را چک بفرمایید تا هرگونه نشتی و چکه کردن روغن دیده شود و بتوان قبل از وقوع ضرر، مشکل مورد نظر را برطرف نمود.

چکاپ های هفتگی از دیزل ژنراتور

چکاپ های ماهیانه از دیزل ژنراتور

همچنین جهت بهتر شدن فرآیند عملکرد دیزل ژنراتور، لازم است تا مواردی را به صورت ماهیانه مورد بررسی قرار دهید تا در نتیجه دیزل ژنراتور مورد نظر در بهترین شرایط و حالت به فعالیت خود ادامه دهد.
از جمله مواردی که نیاز است تا به صورت ماهیانه چک شوند، می توان به گزینه های ذیل اشاره نمود:

 1. تمامی اتصالات الکتریکی و کابل ها را چک نمایید تا از محکم بودن آن ها اطمینان حاصل فرمایید.
 2.  لرزه گیرها را مورد بررسی قرار دهید.
 3. مقاومت سیم پیچ استاتور را بررسی کنید تا مطمئن شوید عملکرد درستی دارد.
 4. بخش هایی که به گریس کاری و روغن کاری نیاز دارند را بررسی کنید و عملیات روانکاری را انجام دهید.
 5. فیلترهای هوا و روغن را چک کنید تا مشکلی نداشته باشند.

در صورتی که تمامی موارد فوق را رعایت کردید و به بررسی تمامی مواردی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم، پرداختید اما باز هم در عملکرد دستگاه اختلالی را مشاهده می فرمایید، لازم است تا دستگاه مورد نظر را به متخصص فنی آن بسپارید تا مشکل به وجود آمده را رفع نماید. در این صورت نیز خود شما کار خاصی را انجام ندهید تا ناخواسته مشکلات اضافی را ایجاد نکنید و تنها از متخصص فنی این امر کمک بگیرید.

تعمیر و سرویس دیزل ژنراتور

تعمیر و سرویس دیزل ژنراتور


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس