تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/04/31 - 18:20
كد :39

دیزل کامینز ساخت کجاست

دیزل کامینز یا کامِنز ( Cummins) توسط شرکتی با همین نام تولید می شود. شاید این برای شما سوال است که دیزل کامینز ساخت کجاست؟ شرکت کامینز، شرکت صنایع سنگین آمریکایی چند ملیتی است، که در سال ۱۹۱۹ توسط کلسی کامینز در ایندیانا تأسیس شد و امروزه بزرگترین فناور و سازنده موتورهای دیزل در جهان می‌باشد.

فعالیت شرکت کامینز در زمینه طراحی و تولید موتورهای درون‌سوز و فناوری‌های مرتبط با آن، مانند: تولید سامانه‌های سوخت‌رسانی انژکتوری، سامانه‌های کنترل، تجهیزات فیلتراسیون و سامانه‌های تولید برق، می باشد. شرکت کامینز در کنار شرکت هایی چون  ام‌آان، یانمار، میتسوبیشی، ولوو پنتا، کاترپیلار و وارتسیلا یکی از بزرگترین سازندگان موتورهای دریایی در جهان است. (دیزل کامینز ساخت کجاست)

دیزل کامینز ساخت کجاست   دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور کامینز یکی از بهترین موتورهای سنگین ساخته شده تاکنون می باشد. دیزل ژنراتور کامینز در انواع 3 تا 18 سیلندر موجود است. دیزل کامینز با راندمان بالایی که دارد به عنوان مرغوب ترین دیزل ژنراتور در میان صنایع سنگین می باشد. از قابلیت های دیزل ژنراتور کامینز می توان به  قابلیت کوپله شدن با انواع ژنراتور ها اشاره کرد. دیزل ژنراتور کامینز را میتوان با کوپله ایران یا PRAMAC  ایتالیا یا  GTI  انگلستان یا  CUMMINS POWER  انگلستان  تهیه نمود. همچنین دیزل کامینز دارای تنوع توانی بالایی از ۲۲ کاوا تا 3000 کاوا می باشد.

مشخصات فنی دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور در کل شامل هفت قسمت  شامل : موتور و ژنراتور و شاسی و رادیاتور و اگزوز و تابلو برق و باک سوخت می باشد که هرکدام وظیفه ای خاص خود را دارند که به شرح زیر است :

موتور دیزل ژنراتور کامینز

کار موتور دیزل ژنراتور تولید نیروی محرکه می باشد. طرز کار موتور دیزل ژنراتور به این صورت است  که سوخت موجود در باک را به داخل موتور انتقال داده و به وسیله سیستم احتراق انرژی تولید شده از طریق سوختن را تبدیل به نیروی محرکه یعنی انرژی الکتریسیته تبدیل میکند.

شاسی دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور ها با تمام اجزایی که دارند بر روی یک سطح فلزی به نام شاسی سوار می شوند. ابعاد، نوع آلیاژ مصرفی و ضخامت شاسی تحت تاثیر نوع دیزل ژنراتور می باشد. هر دیزل ژنراتور با توانی که دارد دارای ابعاد و وزن متفاوتی می باشد. تحمل وزن اجزا مختلف در ساخت شاسی تاثیر گذار است. در ساخت شاسی دیزل کامینز باید، لرزه گیرهای لاستیکی برای مقابله از لرزه های موتور و ژنراتور، اندازه گیری مصرف سوخت دیزل ژنراتور برای تعبیه مخزن سوخت لازم بر روی شاسی، استفاده از رنگ با استانداردهای ضد اسیدی و ضد زنگ زدگی و ضد احتراق و ضد سایش، استفاده از بهترین لوازم جوشکاری در شاسی در نظر گرفته شود چون اگر آسیبی به شاسی برسد دچار مشکلات بزرگی در کل سیستم می شود که قابل جبران نیست.

ژنراتور دیزل کامینز

وظیفه ژنراتور تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی میباشد. ژنراتور به صورت تک فاز یا سه فاز برق لازم را تولید می کند.

تابلو کنترل دیزل کامینز

تابلوی کنترل دیزل ژنراتور اطلاعاتی مانند فشار روغن، درجه حرارت آب ، ولتاژها و جریان خروجی و وضعیت باتری دیزل ژنراتور را نشان میدهد.

تابلو برق دیزل کامینز

 بر روی تابلوی برق کلید قطع و وصل اصلی، دستگاههای اندازه گیری مانند ولت متر، آمپرمتر، فرکانس متر و تجهیزات حفاظتی یا برد کنترلر دیزل ژنراتور نصب می شود. تمام ژنراتورها بر روی تابلوی اصلی خود در برابر اضافه بار و اتصال كوتاه خروجي ، كليد داراي فيوز محافظ دارند.

بیشتر بدانید : عیب یابی دیزل ژنراتور کامینز

مخزن سوخت دیزل ژنراتور

محل ذخیره سوخت، دیزل ژنراتور مخزن سوخت یا باک است و ظرفیت های مختلفی دارد. ممکن است در داخل مخزن سوخت گازوئیل ، یک المنت گرم کننده جهت جلوگیری از یخ زدن سوخت در فصل زمستان وجود داشته باشد. معمولا دیزل ژنراتورها دو عدد مخزن سوخت دارند که یکی با نام مخزن سوخت روزانه یا باک شناخته میشود. و ابعاد آن کوچک است و دومی منبع اصلی گازوئیل در خارج از اتاق ژنراتور در زمین نصب میشود. و بوسیله لوله کشی و پمپ گازوئیل ، به منبع کوچکتر متصل میشود.

ژنراتور دیزل کامینز

راه اندازی دیزل ژنراتور کامینز

مراحل راه اندازی دیزل ژنراتور کامینز به شرح زیر می باشد:
 محل قرار گیری دیزل ژنراتور کامینز : ابتدا شرایط دسترسی محل نصب را پیش بینی کرئه و هرگونه محدودیت احتمالی داخل آن رفع گردد. سپس از نظر تامین سوخت و ورود تجهیزات و بالابر به هنگام تعمیرات و ... بررسی و شرایط مطابقت داده شود. همچنین  شرایط سطح زمین، از نظر هموار یا شیبدار بودن، و وجود یک سیستم تهویه برای تجهیزات داخل سنجیده شود. این مکان باید در مقابل عناصر آب و هوایی (برف - باران - تگرگ - طوفان - سیل - نور مستقیم آفتاب - سرمای بیش از حد) محافظت شده باشد.
اتاقک دیزل ژنراتور باید داراری درب خروج اضطراری باشد تا در مواقع بروز اتفاق ( آتش سوزی و زلزله و ...) مورد استفاده قرار گیرد.
لوازم آتش نشانی اضطراری همچون کپسول آتش خاموش کن و خاک و شیر آب آتش نشانی  در کنار دیزل ژنراتور اجباریست.
نصب انواع  حفاظ مناسب در فضای اطراف دیزل ژنراتور
نصب جرثقیل سقفی برای مواقع ضروری و لازم (جابجایی دستگاه یا تعویض محل دستگاه)
 استفاده از سیستم  ارتینگ
 چیدمان منظم 
 فضاهایی را برای استقرار كابلها، لوله های سوخت
 فاضلاب جهت تخلیه آب خنک کاری، چاله خروج آب،شستشوی و روغن کثیف دستگاه
فضایی برای قرار دادن روغن اضافه و لوازم مصرفی موتور... در نظر گرفته شود.
 نور کافی جهت کارکردن در فضای داخل اتاقک الزامی میباشد. لازم به ذکر است، یک چراغ اضطراری ضروری است.
برای کانالهای داخل اتاقک استفاده از درپوش فلزی مقاوم ضروری است.
نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور میبایست همواره توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا از بروز
هر گونه مشکلات احتمالی به دور باشد. رابین ژنراتور با سالها تجربه در زمینه خرید، فروش، نصب و راه اندازی و سرویس دیزل ژنراتور کامینز در خدمت شما عزیزان می باشد.

 


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176   

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس