تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/08/12 - 17:47
كد :28

آشنایی با نکات ایمنی موتور دیزل ژنراتور

نصب دیزل ژنراتور و راه‌اندازی آن می‌بایست توسط یک تیم متخصص، دوره دیده و با تجربه انجام بگیرد تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری نماید. بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل زنراتور، بسیار ضروری و حیاتی می باشند و در صورت سهل انگاری، خطراتی از قبیل: برق گرفتگی از ژنراتور، سوخته شدن ژنراتور، آتش سوزی دیزل زنراتور را به همراه دارد.

فردی که از موتور دیزل ژنراتور استفاده می کند باید درمورد نحوه کار و ایمنی آن نیز اطلاعات داشته باشد. دیزل ژنراتور ها، ساعت های طولانی کار می کنند و نیازمند نگهداری هستند. موتور دیزل ژنراتور از دو نوع سیستم خنک کننده استفاده می کند:

  1. سیستم مایع خنک
  2. سیستم هوا خنک

موتور دیزل از نوع خنک‌کننده با رادیاتور مقاوم و متداول‌تر از سایر دستگاه های دیزل می‌باشند. موتور ژنراتوری که با سوخت دیزل (گازوئیل) کار می‌کند از سیستم تزریق مستقیم سوخت استفاده می‌کنند. بنابراین نگرانی از بابت آتش سوزی مستقیم از بخش دیزل وجود ندارد. از قرار دادن دیزل ژنراتور در محیط های مرطوب می‌بایستی اجتناب گردد. ملاحظاتی که باید برای ایمنی دیزل ژنراتورها در نظر گرفته می‌شوند نه تنها شامل ایمنی برای اپراتور می‌باشد بلکه شامل ایمنی کارکرد دیزل ژنراتور نیز می‌باشد.

نکات ایمنی در دیزل ژنراتور

کلیه دستگاه های دیزل ژنراتور مجهز به مخزن سوخت و نشانه گر میزان مخزن سوخت گازوئیل جهت کارکرد حداقل یک روز می باشند که این مخزن سوخت معمولاً در داخل شاسی طراحی میگردد و در دستگاه های قدرت بالا مخزن سوخت به صورت جدا از شاسی و کوپله تعبیه می گردد. سوخت گازئیل به عنوان سوخت نسبتاً خطرناک نامیده می شوند و ذخیره سازی و توزیع آن لازم به رعایت برخی قوانین و نکات ایمنی می باشد. مهمترین دلیل آتش سوزی در دیزل ژنراتور ها ، رعایت نکردن در نحوه پر کردن تانک دیزل ژنراتور می باشد. همواره سطح شیب تانک دیزل ژنراتور قبل از پر کردن و همچنین هنگام استفاده از آن نیز باید کنترل گردد.

موارد ضروری در ایمنی دیزل ژنراتورها

  • تعویض روغن طول عمر دیزل ژنراتور را افزایش می دهد. ژنراتور هایی که با رعایت اصول ایمنی مناسب بکارگرفته می شوند به راحتی به مدت حداقل 10 سال کار می کنند.
  • بازرسی تمام قسمت ها بصورت تک تک برای اطمینان از با کیفیت بودن قطعات ژنراتور ضروری است.
  • تمیز نگهداشتن ژنراتور مانند جلوگیری از هر نوع نشتی یا خرابی الزامی است.
  • قراردادن موتور دیزل ژنراتور در معرض هوای تمیز ضروری است.

نکات ایمنی موتور دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها طوری طراحی شده اند که هنگام بهره برداری به روش صحیح ایمن باشند. بهرحال مسئولیت ایمنی کامل بر عهده پرسنل  نصب کننده و بهره بردار می‌باشد. شرکت رابین ژنراتور در کنار تلاش خود جهت تامین محصولات با کیفیت و اورجینال به عنوان یک شرکت پیشگام در صنعت برق بر پایه های علمی و فنی همواره تلاش دارد تا با ارائه اطلاعات کاربردی و علمی و فنی ، سطح دانش فنی بهره برداران و تکنسین ها را افزایش داده تا موجب رشد و بالا رفتن آگاهی های فنی باشد.


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس