موبایل : 09126668593
موبایل : 09126668593
تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/02/16 - 17:45
كد :36

عیب یابی دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور پرکینز برای اولین بار، سال ۱۹۳۲ در کارخانه پرکینز انگلستان تولید شد. دیزل ژنراتور پرکینز در انواع مختلف دیزل ژنراتور تولید انرژی، دیزل ژنراتور صنعتی و دیزل ژنراتور دریایی تولید می گردد.

گفتنی است دیزل ژنراتور پرکینز یکی از کم صدا ترین دیزل ژنراتور های موجود می باشد. با این حال امکان دارد بر اساس عوامل مختلفی از جمله استفاده بیش از توان، نگهداری نامناسب و شرایط مختلف دیگر هر کدام از قطعات دچار نقص شده و در مجموع کار یک بخش و یا تمام بخش های دیزل ژنراتور مختل شود. در ادامه به عیب یابی قطعات مختلف دیزل ژنراتور پرکینز می پردازیم.

 

عیب یابی دیزل ژنراتور پرکینز  تعمیر دیزل ژنراتور پرکینز

قطعات دیزل ژنراتور پرکینز

دیزل ژنراتور پرکینز همانند دیگر دیزل ژنراتور ها داری قطعات ریز و درشتی است که هر کدام در کارکرد نهایی آن تاثیر داشته و هر کدام امکان دارد به مروز زمان دچار نقص فنی شوند. از انواع قطعات دیزل ژنراتو پرکینز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موتور(دیزلی یا گازی) پرکینز
 • ژنراتور
 • مونتاژ اصلی یا همان شاسی
 • باتری استارت و شارژر
 • سیستم روغن کاری
 • سیستم خنک کننده از جمله رادیاتور
 • سیستم سوخت رسانی
 • تنظیم کننده ولتاژ
 • لوله اگزوز و صدا خفه کن
 • پنل پایش و کنترل

عیوب دیزل ژنراتور پرکینز 

دیزل ژنراتور ها در مجموع دستگاه های پایدار و با مقاومت بالا هستند و در صورت نگهداری مناسب دچار نقص و یا ایراد نخواهند شد. اما این موضوع اجتناب ناپذیر است و در زمان وقوع نقص ابتدای امر باید عیب یابی و تشخیص درست انجام شده سپس نسبت به تعمیر قطعه اقدام شود.

عیب یابی سیستم سوخت دیزل ژنراتور پرکینز 

ابتدایی ترین ایراد حاصله در دیزل ژنراتور، ناشی از سوخت نامناسب یا مشکل در سیستم سوخت دیزل ژنراتور می باشد، که علائمی مانند خاموش شدن و یا اصطلاحا ریپ زدن موتور و یا هانتینگ موتور از علائم آن می باشد. در صورت مشاهده این عیوب باید سیستم گاورنر و یا ایسیو دیزل و همچنین مخزن سوخت و لوله های ارتباطی دیزل ژنراتور پرکینز چک شود و از نبود هوا  در سیستم سوخت هوا اطمینان حاصل کرد.

عیب یابی سیستم روغن کاری دیزل ژنراتور پرکینز

زمانی که روغن در دیزل ژنراتور کاهش می یاید، سیستم کنترلی به صورت خودکار موتور دیزل ژنراتور را خاموش می کند، در صورت از کار افتادن هم زمان سیستم حفاظتی و به طبع آن خاموش نشدن موتور، خسارت بسیار شدیدی به خاطر کم بودن روغن به دیزل وارد می شود که نیاز به تعمیر اساسی دیزل ژنراتور پرکینز می باشد.
در زمان نصب دیزل ژنراتور پرکینز شرکت پرکینز فاصله زمانی مناسبی را برای تعویض روغن پیشنهاد داده که اگر طبق آن عمل شود این نقص ایجاد نمی شود.

عیب یابی سیستم خنک کننده دیزل ژنراتور 

در صورت توقف کارکرد سیستم خنک کننده و رادیاتور کنترلر سریعا دیزل ژنراتور را خاموش می کند. معمولا دیزل ها دارای سنسور سطح آب و سنسور دمای آب می باشد که اگر در صورت مشکل در سیستم خنک کنندگی دیزل این سنسور ها درست عمل نکنند معمولا به دیزل آسیب شدیدی وارد می شود که نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کند. 

عیب یابی سیستم کنترل یا ایسیو دیزل ژنراتور پرکینز: 

اضافه ولتاژ های ناگهانی و جوشکاری و یا عیب در دینام و … می تواند باعث سوختن و آسیب به ایسیو دیزل شود. در صورت عیب در ایسیو معمولا دیزل روشن نمی شود که یا باید ایسیو تعویض و یا ایسیو را تعمیر کرد.

باتری شارژر دیزل ژنراتور پرکینز 

در صورت روشن نشدن دیزل، اولین موردی که باید چک و بررسی شود باتری و باتری شارژر است. معمولا بعد از ۲ سال کار باتری های دیزل نیازبه تعویض پیدا می کنند. حتما از باتری و باتری شارژر مناسب برای دیزل استفاده کنید. 

هوای ورودی دیزل ژنراتور پرکینز 

هوای ورودی در دیزل ژنراتور برای سیستم خنک کنندگی بکار می رود. اگر هوای ورودی به دیزل برای خنک کنندگی کافی نباشد، دیزل ژنراتور پرکینز توان مناسب نداشته و اصطلاحا داغ می کند، این امر بسیار خطرناک است. همچنین کثیفی فیلتر هوا و گرفتگی آن باعث می شود هوای کافی جهت احتراق به داخل پیستون ها نرسد.عیب در توربور شارژر دیزل نیز می تواند باعث نرسیدن هوای کافی به دیزل شود. در صورت وجود این عیب نیاز به تعمیر دیزل ژنراتور پرکینز می باشد. 

سیستم اگزوز دیزل ژنراتور پرکینز 

سیستم اگزوز دیزل ژنراتور مانند اگزوز اتومبیل می باشد، بدین صورت که دود حاصله از احتراق در سیلندر ها از طریق اگزوز خارج می شود. در صورت هر گونه گرفتگی احتراق ناقص رخ داده و آسیب به دیزل ژنراتور می شود. سایز مناسب لوله اگزوز دیزل ژنراتور نیز بی تاثیر نیست، در صورت کوچک بودن لوله اگزوز با مسیر پیچ و خم و طولانی باعث ایجاد بک پرشر در اگزوز شده و هوای احتراق از دیزل خارج نمی شود و معمولا این مشکل با داغ شدن شدید لوله اگزوز خروجی مشخص می شود. 

ژنراتور: 

عیوب ژنراتور در دیزل ژنراتور پرکینز می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 1. سیستم کنترل ولتاژ AVR
 2. دیود های یکسو کننده
 3. مغناطیس های دائم ژنراتور
 4. برقگیر ژنراتور
 5. سیم پیچ استاتور
 6. سیم پیچ روتور
 7. اتصالات و کابل ها

تعمیرکار دیزل ژنراتور پرکینز

تابلو کنترل دیزل ژنراتور 

علت اصلی نقص و ایراد در تابلو کنترل دیزل ژنراتور از شل بودن وایر ها و یا اتصالات نشات گرفته است. با  بررسی و چک کامل وایرینگ در صورت حل نشدن مشکل باید کنترلر توسط متخصص بررسی و عیب یابی شود. 

تابلو کنترل دیزل ژنراتور 

تعمیر دیزل ژنراتور پرکینز

در برخی موارد تشخیص وعیب یابی دیزل ژنراتور پرکینز کار راحتی نبوده و کاملا تخصصی است. در صورت تشخیص غلط امکان دارد دیزل ژنراتور شما کارکردی ضعیف داشته و عمر مفید آن کاهش یابد. پس برای پیشگیری از هر گونه خسارت مالی در صورت مشاهده ایرادات با متخصصین نصب دیزل ژنراتور و یا تعمیر دیزل ژنراتور در ارتباط باشید.
شرکت رابین ژنراتور با سالها تجربه در زمینه پشتیبانی، فروش وخدمات پس از فروش انواع دیزل ژنراتور پرکینز، دیزل ژنراتور کامینز، دیزل ژنراتور دوتیس و دیزل ژنراتور ولو، آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز می باشد.

در صورت بروز هر گونه نقص دیزل ژنراتور پرکینز با ما در ارتباط باشید.

 


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176    -   09126668593

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس