موبایل :  09126668593
موبایل : 09126668593
تلفن : 34648095-026
تلفن : 34648095-026
موبایل : 09125302176
موبایل : 09125302176
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/07 - 16:46
كد :41

عیب یابی دیزل ژنراتور ولوو

موتورهای دیزل ژنراتور ولوو قوی و قابل اعتماد هستند با این حال امکان دارد در مواقعی تحت شرایط مختلف مانند نگهداری نامناسب و یا شرایط نگهداری نامطلوب دچار مشکل شوند. تعمیر و عیب یابی دیزل ژنراتور ولوو یک کار پیش پا افتاده نیست که یک تعمیر کار آماتور بتواند آن را انجام دهد. در نتیجه نیاز است تا تعمیرکار دیزل ژنراتور ولوو وارد کار شود. قبل از هر چیز لازم است شما با عیب یابی دیزل ژنراتور ولوو آشنا شوید تا در مواقع لزوم منطقی عمل نمایید.

دیزل ژنراتور ولوو

موتورهای دیزل ژنراتور ولوو بهترین نوع موتورها از نظر کیفیت، کارایی، قدرت(قدرت جریان دهی لحظه ای بسیار بالا) ، مصرف سوخت ضریب اطمینان، خرابی، هزینه تعمیر و میزان آلایندگی می باشد. قدرت دیزل ژنراتور ولوو به حدی بالا است که در دیزل ژنراتورهای جدید ولوو 350 kva با کشیدن جریان لحظه ای 450 آمپر موتور به سمت خاموشی میرود . در اگزوز مدل های جدید دیزل ژنراتور ولوو برای تصفیه آلایندگی ناشی از احتراق پشم سنگ بکار رفته که قدرت تصفیه آن بسیار بالا و تعویض آن سالیانه می باشد. به همین دلیل از خروجی اگزوزها هیچگونه دودی بیرون نمی آید. اما با این حال امکان دارد دچار عیب شود. در ادامه به معرفی برخی ایرادات احتمالی و عیب یابی دیزل ژنراتور ولوو خواهیم پرداخت.

   

 عیب یابی موتور دیزل ژنراتور ولوو

موتور دیزل ژنراتور ولوو امکان دارد در مواقعی بیش از حد گرم شود. به دلایل مختلفی امکان دارد این اتفاق بیفتد. امکان دارد داغی موتور دیزل ژنراتور ولوو نشانه ای از استفاده بیش از حد آن باشد. در صورت مشاهده گرم شدن بیش از حد موارد زیر را چک کنید. در صورتی که زمان را از دست بدهید امکان خرابی و یا از کار افتادن موتور دیزل ژنراتور ولوو بسیار بالا خواهد بود.

منافذ دیزل ژنراتور ولوو

آلودگی های ایجاد شده مانند شن و ماسه، خاک، برگ و ... را که روی موتور و رادیات دید می شود را بزدایید. این کار باعث می شود هوای خنک از طریق گردش فن موتور به طور صحیح عبور و باعث خنک شدن آن شود. 

خنک کنند دیزل ژنراتور ولوو

سطح خنک کنند را چک کنید. موتورهای دیزلی ولوو قدرتمند و نیاز به آب رادیاتور زیادی دارند. اگر مقدار آب رادیاتور و ضد یخ در سیستم شما کم است، خنک کننده ناکارآمد خواهد بود. و گرما در طول زمان افزایش می یابد. حتما مطمئن شوید 30 درصد ضد یخ ضد جوش در آب رادیاتور وجود داشته باشد و بجای آب از آب مقطر استفاده کنید.

نشتی موتور دیزل ژنراتور ولوو

نشتی از موتور دیزل ژنراتور ولوو ، بخاطر ناهماهنگی قطعات موتور و یا به علت نوعی آسیب مکانیکی بوجود میآید. موتور خود را برای هر گونه نشتی چک کرده و در صورت امکان برطرف کنید.

عیب یابی استارت دیزل ژنراتور ولوو

تنها دلیل برای قطعی و یا عدم استارت دیزل ژنراتور ولوو انژکتورهای معیوب سوخت است. برای مطمئن شدن فقط کافیست لوله های تزریق سوخت را بررسی کنید. اگر نشتی دیدید، مشکل را شناسایی کرده اید. سیم کشی ها و دنده های استارت و عملکرد رله ها را بررسی کنید.

عیب یابی سیستم سوخت دیزل ژنراتور ولوو

سیستم سوخت دیزل ژنراتور ولوو تشکیل شده از پمپ گازوئیل ولوو، که سوخت دیزل ژنراتور را  تحت فشار، در مقادیر کم ولی بسیار مکرر به موتور وارد می کند . این سوخت باید خالص باشد. از آنجائیکه سوخت های فسیلی خالص نیستند نمی شود در این زمینه کاری کرد. اما می توان نکاتی را در حین سوخت گیری انجام داد تا کمترین مشکل ایجاد شود. از جمله نکات موارد زیر است :

هواگیری سیستم سوخت دیزل ژنراتور ولوو

 اگر هوا وارد لوله ی انژکتور شود، باعث می شود که موتور خاموش شود. هوا فشار سوخت را کاهش می دهد و بدون فشار، سوخت را نمی توان در سیلندر اسپری کرد و سوزاند. راه حل ساده برای این مشکل هواگیری سیستم سوخت موتور دیزل ژنراتور ولوو است. 

آب گیری سیستم سوخت دیزل ژنراتور ولوو 

اگر سوخت شما با آب آلوده شود، موتور دیزل ژنراتور شما نیز ممکن است خاموش شود. همانند هواگیری. شما نیاز به سیستم آبگیر دارید. علاوه بر این، شما باید فیلترها را جایگزین کنید، زیرا آنها قطعا توسط آب آسیب دیده اند. راه دیگری جهت برطرف کردن آلودگی گازوئیل وجود دارد و آن استفاده از دستگاه تصفیه گازوئیل است.

تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

همانطور که تا به اینجا مشاهده نمودید تعمیر دیزل ژنراتور ولوو کمی تخصصی است و نیاز به مهارت خاصی دارد. از طرفی به علت بالا بودن قیمت دیزل ژنراتور ولوو ، برای تعمیر آن ریسک نکنید و کار را به متخصص بسپارید. چرا که امکان دارد یک مشکل دیگر در حین تعمیر به مشکلاتتان اضافه شده و هزینه هایتان بالا رود. شرکت رابین ژنراتوربه عنوان نمایندگی تعمیرات دیزل ژنراتور ولوو و متخصص در راه اندازی و عیب یابی دیزل ژنراتور ولوو آماده ارائه خدماتی همچون نصب ، سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور ولوو به متقاضیان عزیز می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل با ما در ارتباط باشید.

 


آدرس : کرج ۴۵متری گلشهر ، خیابان ابوذر ، نبش کوچه تهرانی

شماره تماس  :  34648095-026     -     09125302176    -   09126668593

همواره رضایت شما مشتریان عزیز هدف این شرکت است. رضایت و همکاری با شما بهترین رزومه کاری برای شرکت رابین ژنراتور می باشد.
 

عکس